В області Роторуа, на одному з островів Нової Зеландії, немає місця, в тій чи іншій формі не порушеного термальною діяльністю. «Вся ця місцевість кипить і клекоче, немов колосальний котел, підвішений над підземним вогнем. Земля тремтить, і кора її, немов кірка перестояла в печі пирога, у багатьох місцях тріскається, і звідти вириваються пари … », – саме такий герої роману Жюля Верна« Діти капітана Гранта» побачили Нову Зеландію.
Природа - це вічне життя, становлення і рух. Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права; помилки ж і омани виходять від людей. Природа - творець всіх творців. І. Гете
суббота, 29 апреля 2017 г.
среда, 26 апреля 2017 г.
Цікаві факти про коал
Коала — травоїдна сумчаста тварина, споріднена вомбатам. Довгий час люди помилково приймали коал за ведмедів, наприклад, англійці називали цих тварин «ведмідь коала» (цей вислів досі зберігся за межами Австралії), «ведмідь-мавпа» або «деревний ведмідь». Це хибне уявлення відображено в науковій назві роду коал Phascolarctos (походить від двох грецьких слів «мішок» і «ведмідь»). Назва виду на латині -cinereus («попелястий»).
Коали мешкають у Східній та Південній частині Австралії, а також на острові Кенгуру. Раніше коали населяли також і Західну Австралію, але були там повністю винищені.
Існує помилкова версія походження слова «коала», згідно з якою його можна перекласти як «не п’є». Сам факт, однак, у наявності: коали дійсно рідко п’ють воду (тільки під час посухи або хвороби) так як необхідну кількість рідини міститься в їх їжі — листі евкаліпта.
пятница, 7 апреля 2017 г.
Етикет в телефонній розмові
Пропоную вам ознайомитися з етикетом в телефонній розмові.
https://docs.google.com/document/d/1ww-5LkysRR0a6Bm73G94DBeNtZBxqlQ0UWxSUl7v1Qg/edit
https://docs.google.com/document/d/1ww-5LkysRR0a6Bm73G94DBeNtZBxqlQ0UWxSUl7v1Qg/edit
понедельник, 3 апреля 2017 г.
воскресенье, 19 марта 2017 г.
Цікаві факти про тропічні ліси амазонки
Барвисті дикі ліси Амазонки, будинок для численних первісних племен — це одне з найбільш зачаровуючих місць на планеті. Тут присутня величезна різноманітність флори і фауни, численні первісні племена, які не знають, що таке цивілізація. Пропоную вам переглянути цікаві факти про ці ліси.
среда, 15 марта 2017 г.
четверг, 9 марта 2017 г.
Гірські озера Карпат
Апшинець
Озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської області. Лежить на північно-східному схилі масиву Свидовець на висоті 1487 м.н.р.м. Довжина – 126м., ширина. 100м. площа 1,2 га. Глибина до 3,3м. Улоговина подовженої форми з невисоким мореним валом. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагновим болотом. живиться переважно водами струмка, що впадає в західну частину озера. Випливає р.Апшинець. Вода чиста прозора, її температура в червні +10° +13°С. Узимку замерзає. Дно рівне, мулисте, біля берегів трапляються валуни. З рослин розповсюджені: осока, сфагнові мохи, фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних. Апшинець входить в Апшинецький заповідник.
Апшинець |
среда, 8 марта 2017 г.
Якою буває природа?
Природа буває нежива і жива.
Жива природа |
Нежива природа |
На відміну від предметів неживої природи всі живі організми дихають, живляться, ростуть, розмножуються і вмирають.
Природа дає людям усе, що потрібно для життя: їжу, паливо, сировину для виготовлення одягу, меблів, машин.
Природа чарує своєю красою. Поглянь довкола: ти побачиш пишні троянди, пухнасті кульбаби, тендітні дзвіночки. Прислухайся: почуєш спів солов'я, кування зозулі, плескіт моря і шум лісу.
Природа викликає радість, здивування, а іноді смуток. Чи шкода тобі забрудненого струмка, зламаної гілочки, голодної пташки? Допоможи їм. А природа завжди віддячить. У спеку чисте джерело напоїть тебе прохолодною водою. Густа крона дерев захистить від пекучих сонячних променів. Ліс пригостить запашними суницями, малиною, грибами.
Природа допоможе тобі зміцнити здоров'я. Адже відомо, як добре загартовують організм купання в чистій річці або ставку, катання на ковзанах і лижах, прогулянки та праця на свіжому повітрі.
А скільки цікавого в природі! Чому йде дощ, сніг? Чому бувають день і ніч, зима і літо? На всі ці та багато Інших запитань ти дістанеш відповідь, вивчаючи природознавство.
З яких двох слів утворилася ця назва? Так, природа і знати. Отже, природознавство це знання про природу.
понедельник, 6 марта 2017 г.
Що таке природа?
Ти живеш на чудовій, квітучій планеті, ім'я якій -Земля, її освітлює і обігріває Сонце.
Без сонячного світла і тепла не було б життя. Не могло б існувати життя і без повітря й води.Планета Земля утворилася дуже давно багато мільйонів років тому. І весь час змінювалася. На місці морів піднімалися гори. Озера перетворювалися на болота. Виникали пустелі. Виростали й зникали ліси. З'являлися і змінювалися живі організми.
Нині на планеті Земля майже скрізь ростуть різноманітні рослини. Всі рослини змінюються протягом року і прикрашають Землю по-своєму. Розкажи про свої спостереження в різні пори року.
Надзвичайно багатий і тваринний світ Землі. Кожної пори року змінюється життя тварин.
Не всі живі організми можна побачити неозброєним оком. Коли було винайдено мікроскоп, учені виявили, що у воді, повітрі, на поверхні предметів і навіть на тілі людини є найдрібніші живі організми-бактерії.
Усе, про що тут згадувалося: світло, повітря, вода, річки й озера, моря і гори, живі організми належить до природи.
Ти запитаєш: а людина? Людина, як і всі живі організми, - частина природи. Але людина - істота розумна. Тільки вона здатна створювати те, чого ніколи не було в природі. Назви предмети, зроблені людьми.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)